Коли будуєш бізнес, існує безліч ризиків, тому перевіряти свого контрагента — нормальна практика. Адже можна дорого заплатити за співпрацю з фірмою-одноденкою чи фірмою, у якої є проблеми із законом. На що звертати увагу, де перевірити контрагента, та які дані потрібно вказати?

Завжди потрібно звертати увагу на:

  • відповідність реквізитів контрагента;
  • хто директор та хто має право підписувати договори;
  • яка система оподаткування використовується: загальна чи єдиний податок; наявність ПДВ.

Також перевіряти, чи: 

  • є податковий борг;
  • були суди, якого типу та які рішення суду було винесено;
  • є арешти майна;
  • приймав участь контрагент у корупційних схемах.

Мінімізувати ризики можна лише, уважно обираючи контрагента, а перевірити його допоможуть безкоштовні онлайн-сервіси. В більшості з них, для перевірки потрібно знати такі дані про контрагента: якщо ФОП — індивідуальний податковий номер особи чи прізвище, ім’я та по-батькові; якщо юридична особа — повне найменування або код ЄДРПОУ чи назву підприємства. 

1. Opendatabot — один із найпопулярніших українських сервісів моніторингу реєстраційних даних, який збирає, об’єднує та аналізує дані основних публічних реєстрів. Якщо надати запит, сервіс миттєво надсилає відповідь в обраний месенджер та надає основну інформацію про контрагента з таких реєстрів.

2. Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань — це основний відкритий реєстр країни, сервіс Мін’юсту надає відповідь на основні питання про контрагента: статус, код, дата реєстрації, контактні дані, уповноважені особи, види діяльності, дані про взяття чи зняття з обліку та інше. Існує два варіанти пошуку — безкоштовний та оплатний (70 грн.), в другому надається більше відомостей.

3. «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» — перевірка стану сплати податків від Державної фіскальної служби, дані якої оновлюються щоденно. Якщо ваш контрагент злісний неплатник податків та має заборгованості, це можна дуже швидко вияснити.

4. Про стан сплати податків та наявність боргу також можна дізнатися в Електронному кабінеті платника податків. Крім того, там доступна і інша корисна інформація по Реєстрам.

5. Чи не корупціонер ваш партнер, дивіться у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні дії. Пошук доступний за категоріями юридичних та фізичних осіб, для завантаження дається архів, в якому міститься інформація про контрагента. Окреслено перелік статей, за якими могло бути винесено судове рішення.

6. Щоб перевірити статус банкрутства, потрібно завітати на сторінку Вищого господарського суду України та ввести дані ЄДРПОУ контрагента. Тут оприлюднено справи з даними боржників.  

7. Судові процеси можуть характеризувати контрагента, як позитивно, так і негативно. Дізнатись інформацію, чи приймав участь у судах діючий або майбутній партнер, ніколи не завадить. Ці відомості доступні у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Правильно прийняті рішення — запорука вдалого ведення бізнесу. Не ризикуйте грошима, товаром, договірними обов’язками чи власним спокоєм, адже недобросовісні контрагенти — це в майбутньому довгі та складні судові засідання. Довіряйте, але перевіряйте!

КРАЩИЙ БУХГАЛТЕРСЬКИЙ СУПРОВІД

Досвідчені і компетентні бухгалтери готові до роботи

Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу!
Новини, статті  та поради від сервіса “Бумажкін”
0 0 голоса
Рейтинг статті
Подписаться на новые комментарии
Уведомить о
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Ведение бухгалтерии удаленно: преимущества и недостатки

Ведение бухгалтерии удаленно в 2020 На что обратить внимание при выборе удаленного бухгалтера Правильно составляем договор на услуги удаленной бухгалтерии Как защититься от утечки информации при работе бухгалтера удаленно Учимся ставить задачи для бухгалтера и контролировать их выполнение удаленно Как … Читати більше

Как уйти в отпуск за свой счет во время карантина?

В Украине общенациональный карантин с 12 марта по 3 апреля. 17 марта было принято решение перевести сотрудников на надомную работу, ввести ограничения на передвижения в транспорте, самоизолироваться и принять другие меры во избежание распространения коронавирусной инфекции. Штраф за нарушение правил … Читати більше