Бухгалтерський та податковий облік РРО

Повне бухгалтерське обслуговування вашого бізнесу від 1950 грн/міс
Позбавимо від «паперової» рутини За 14 днів переведемо вашу бухгалтерію на аутсорсинг

Насамперед, слід запам’ятати, що таке РРО. Це пристрій або програмно-апаратний комплекс, в якому реалізовано необхідний для фінансового обліку функціонал. Він спрямований на продаж товарів (надання послуг), купівлю та продаж іноземної валюти або реєстрацію кількості товарів, що продаються (також надання послуг). До складу РРО входять: електронний касовий апарат (можливо і електронний кабінет, комп’ютерна касова система, електронний лічильник, електронний таксометр (відповідно до абз. 3 ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07) .1995 р. № 265/95-ВР.)

Придбання РРО та кому потрібен касовий апарат

Облік касових апаратів для ФОП чи ТОВ сьогодні є головним питанням підприємництва. Для комерційних організацій необхідність і терміни застосування касових апаратів ще існують. Це невипадково, адже з 1 січня 2021 року перелік зобов’язань для РРО було розширено за рахунок додаткових категорій суб’єктів.

Це ще не все. Очікується, що з початку 2022 року 100% підприємств буде повністю фіксовано. А це означає, що всіх індивідуальних підприємців змусять скористатися касовими апаратами. Бухгалтерський сервіс «Бумажкін» розповість, кому і навіщо варто використати касові апарати.

Постановка на облік РРО з 2022 року потрібна для підприємців, які застосовують єдиний податок. Вони також повинні впровадити використання PPO у своїх робочих системах. Обслуговування клієнтів ФОП підлягає фіксуванню. Однак не все так страшно, як може виглядати.

Зверніть увагу на деякі відмінності. Якщо РРО для другої групи індивідуальних підприємців у 2021 році є необов’язковим, він стане таким із першого кварталу 2022 року за умови, що єдиний платник податків другої чи третьої групи продає послуги або кількість проданих товарів на суму понад 220 мінімальних заробітних плат. Це стосуватиметься різноманітних форм ФОПів. Наприклад, салонів краси, перукарень, стоматологічних клінік, хімчисток, різноманітних онлайн майданчиків тощо.

Якщо ж ми говоримо про касові апарати для ФОП 2 та 3 груп, слід знати про деякі особливості. Окремі промислові та комерційні підприємці зобов’язані використовувати касовий апарат незалежно від їхнього продажу або доходу. Вони застосовні до другого та третього типу індивідуальних промислових та комерційних підприємців. До них відносяться магазини та інтернет-магазини, в яких продаються ліки, медичні товари, ювелірні вироби та товари для дому. До цієї категорії також входять установи, які надають населенню платні медичні послуги.

Ми пропонуємо

Порядок реєстрації РРО в Україні

Щоб визначити конкретні складові податку на прибуток, пов’язані з використанням PPO та їх подальший прибуток, вам спочатку необхідно з’ясувати, де та як враховувати актив у податковому обліку.

У цілому нині касові апарати можна зарахувати до категорії основних засобів для підприємства. Тому варто пам’ятати, що кошти — це матеріальні активи, виділені платниками податків на підприємницьку діяльність, вартість яких перевищує 6000 грн. Підприємства використовують касовий апарат у торгових цілях, щоб забезпечити продаж товарів та таким чином отримати дохід, що повністю відповідає вимогам використання касового апарату у фінансовій діяльності.

Важливо пам’ятати, що при введенні в експлуатацію основного апарату необхідно призначити йому термін роботи та експлуатації відповідно до наказу керівника. Термін експлуатації РРО зазначено у його паспорті. Якщо має місце податковий облік, мінімальний строк корисного використання РРО як основного засобу не повинен перевищувати 2 роки (пп. 138.3.3 ПКУ).

Замовивши послугу сервісу «Бумажкін», ви можете бути спокійні за коректність розрахунку фінансів у сфері бухгалтерії та оподаткування.

У разі змін даних суб’єкта господарювання, що вказуються у реєстраційному посвідченні та пов’язані з перейменуванням, вони записуються до Реєстраційного свідоцтва. Підприємство подає заяву на реєстрацію та реєстраційне свідоцтво з позначкою «перереєстрація» до регулюючого органу за місцем реєстрації. «Бумажкін» з радістю допоможе вам з оформленням усіх необхідних паперів.

Пакетні бухгалтерські пропозиції

IT-ПІДПРИЄМЕЦЬ
Бухгалтерські послуги для підприємця, який співпрацює з однією компанією
від 850 грн/ місяць
 • Розрахунок податків і подання звітів
 • Вирішення поточних питань з банком і податковою
 • Формування та надсилання електронних документів вашому клієнту
 • Налагодження та регулярне формування рахунків та актів
ПІДПРИЄМЕЦЬ
Бухгалтерські послуги для бізнесу, що динамічно розвивається
від 1950 грн/ місяць
 • Податкове і бухгалтерське консультування
 • Розрахунок податків і подання звітів
 • Вирішення поточних питань з банком і податковою
 • Формування та надсилання електронних документів вашим клієнтам і контрагентам
 • Налаштування автоматичного формування рахунків, актів і договорів
КОМПАНІЯ
Бухгалтерські послуги та кадровий облік для середнього бізнесу
від 4600 грн/ місяць
 • Податкове і бухгалтерське консультування
 • Розрахунок податків і подання звітів
 • Вирішення поточних питань з банком і податковою
 • Формування та надсилання електронних документів вашим клієнтам і контрагентам
 • Налаштування автоматичного формування рахунків, актів і договорів
 • Розрахунок податків і нарахування зарплат
 • Кадровий облік співробітників, підготування наказів на звільнення, переведення, оформлення лікарняних, відпусток і т.д.

РРО для єдиноподатників 2-4 груп

Як заявлено у законодавстві, 1 січня 2022 року всі умови для РРО зміняться. Вони стануть обов’язковими для 2-4 груп самозайнятих осіб для всіх видів діяльності. Це мало бути на рік уперед – починаючи з 1 січня 2021 року, – але до кінця грудня 2020 року Верховна Рада відклала впровадження цієї процедури для підприємців через численні прохання, виступи та збори підприємців.

  При цьому було скасовано низку штрафів:

 • Готівка в касі не співпадала.
 • Відсутність попереднього планування по товарах (крім оподатковуваних товарів).
 • Коли ФОП відміняли контрольну стрічку на програмному PPO.

Фіскальна служба Україна уточнила, кому саме необхідно встановити РРО:

Переваги сервісу “Бумажкін”

Вибираючи наш сервіс, ви передаєте свої «паперові справи» у надійні руки майбутнього партнера. «Бумажкін» створений та функціонує для того, щоб полегшити підприємницьку діяльність та надати можливість власникам сконцентруватися лише на розвитку бізнесу. Вам не варто турбуватися про вирішення поточних питань із банком, розрахунком податків або поданням звітів. Весь час, що звільнився, залиште на те, що вам важливо. Ми цінуємо ваш час і тому готові допомогти вам займатися своєю справою, а наші професіонали займатимуться своєю. Також ви можете ознайомитися з інформацією про аутсорсинг бухгалтерії.

Наші фахівці

Владислава Іванова

Спеціалізація: податковий консультант, бухгалтер-експерт. Послуги: консультування з податкового та бухгалтерського обліку, бухгалтерське обслуговування.

Евгеній Павлюк

Спеціалізація: бухгалтер-експерт. Послуги: консультування та бухгалтерське обслуговування ТОВ та ФОП.

Аліна Дзябук

Спеціалізація: бухгалтер. Послуги: консультування та бухгалтерське обслуговування ФОП.

Кирило Чельник

Спеціалізація: юрист у сфері господарського корпоративного і договірного права. Послуги: консультування з юридичних питань бізнесу, повної підтримки діяльності компаній.

Андріана Олійник

Спеціалізація: адвокат в сфері корпоративного, договірного права та інтелектуальної власності. Послуги: консультування з питань ведення та захисту бізнесу, розробка договорів.

Ми допомагаємо розвиватися нашим клієнтам і друзям