Маєте власний бізнес та ведете бухгалтерський облік? Тоді ви точно знаєте, як важливо тримати податкову звітність в порядку. Але звичайна неуважність, випадково пропущена інформація може призвести до боргу понад 50 тисяч гривень! Ми дамо важливі поради, як правильно контролювати свої податки, та як уникнути неприємних ситуацій при перевірці податковою службою.

Якщо фізична особа-підприємець (далі – ФОП) має заборгованість, податкова інспекція в обов’язковому порядку нараховує штраф. У разі несплати податкового боргу протягом двох кварталів, платник єдиного податку (далі – ПЄП) виключаються з реєстру платників єдиного податку. Бувають ситуації, коли підприємець не знає про те, що його перевели на загальну систему оподаткування. Він продовжує сплачувати єдиний податок та ЄСВ, як і раніше. Це призводить до накопичення боргу з податку з доходів фізичних осіб, військовому збору та інших штрафів і пені. Загальна сума заборгованості іноді перевищує 50 000 гривень.

Податкова завжди користується своїми правами і заробляє для бюджету додаткові кошти. А платник податків-ФОП забуває про свої обов’язки і не контролює свої проплати або наявність заборгованості. Ми виявили дві типові ситуації, в яких податкова “заробляє” на фізичних осібах-підприємцях.

Ситуація №1 Виключення з реєстру платника єдиного податку.

До Бумажкін звернувся клієнт – фізична особа-підприємець, коли почав розширювати свій бізнес і набирати працівників на роботу. Зрозуміло, що в такому разі треба було вже подавати звіти по/на працівників і нараховувати їм заробітну плату. І раптом виявилося, що з минулого кварталу його виключили з реєстру платників єдиного податку. Виникло це через старий виявлений борг в розмірі менше 100 грн. А він уже цілий квартал після того сплачує єдиний податок і не підозрює …

Припустимо, доходи ФОП склали 10 тис. грн. Два квартали не сплативши єдиний податок і отримуючи дохід в 10 000, ми платимо не 5% від 10 000 = 500 грн., А ставши ФОП на загальній системі ми платимо Доходи – Витрати. На прикладі 10 000-0 витрат. Фінансовий результат 10000 грн. Тепер розраховуємо податки:

ПДФО 18% від 10 000 = 1800 грн.,

ВС 1,5% від 10 000 = 150 грн.

ЄСВ 22% від 10 000 = 2200 грн.

Тобто ми платимо не 500 грн, як на спрощеній системі, а 4 150 грн.

     Як ми вирішили цю ситуацію?

       З’ясували в податковій, чому виник борг;

       Правильно оплатили всі штрафи і недоїмки;

       Зробили перерахунок переплачених податків;

       Подали декларацію вже як ФОП на загальній системі оподаткування;

       Налагодили бухгалтерський облік на загальній системі.

Ситуація №2. Борги по ЄСВ і єдиному податку у зв'язку з переведенням на загальну систему оподаткування.

До нас звернувся ФОП, який був на 2 групі єдиного податку. Більше року ФОП навіть не підозрював, що у нього є борги по ЄСВ і єдиному податку, в зв’язку з переведенням на загальну систему оподаткування. Він припинив свою діяльність, але не анулював реєстрацію. За цей час йому набігло понад 50 000 гривень боргів і штрафів.

У цьому випадку ми можемо говорити про несвоєчасне анулювання реєстрації платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку. Судової практики по зверненню до суду з таким запитом ми не знайшли. Юристи кажуть, що у податкової є право повідомити про те, що у людини є борг, а ось у платника податків є обов’язок стежити за своїм податковим статусом і виплачувати нарахування. Тому в даній ситуації, навіть при зверненні до суду, особа все одно має виплатити всі борги і штрафи.

Зауважимо, фізична особа-підприємець 2 групи сплачує єдиний податок – 744,60 грн / міс. і ЄСВ «за себе» – 819,06 грн / міс.

ФОП на загальній системі оподаткування повинен платити такі податки:

       ЄСВ «за себе» – 819,06 грн/міс;

       військовий збір – 1,5% від чистого прибутку;

       податок з доходів фізичних осіб 18% від чистого прибутку;

       ЄСВ – 22% від чистого прибутку, але не менше 22% від мінімальної заробітної плати.

Тобто кількість і розмір податків істотно збільшується.

Єдиним виходом з цієї ситуації було закрити ПП, щоб більше податковий борг не збільшувався і сплатити всі податки.

Зверніть увагу! Повторно подати заяву на включення до Реєстру платників єдиного податку можна тільки після закінчення 4 кварталів після виключення (відповідно до положень Податкового кодексу).

Ст.298.1.4. “Суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року”.

Зміст в тому, що якщо ФОП закрився 31 грудня 2017, то з 1 січня 2018 він може знову подати заявку (не потрібно чекати 4 кварталу).

Якщо Ви фізична особа-підприємець, у Вас є обов'язок вчасно платити податки і вірно їх розраховувати! Не забувайте, що потрібно контролювати свої відносини з податковою, і для того, щоб Вам було легше це робити, скористайтеся нашими порадами:

1. Використовуйте сервіс “Електронний кабінет платника податків” на сайті ДФС України. Детальніше про те, як перевірити свій податковий борг в інтернеті, Ви можете прочитати в статті з блогу Бумажкін.

2. Звертайтеся до послуг професійних бухгалтерів або бухгалтерських компаній. Таким чином Ви забезпечите повний порядок в своїх документах (виписка, передача, збір, зберігання первинної бухгалтерії, договорів) і своєчасно подану бухгалтерську звітність.

Вартість співпраці з такими компаніями вигідніше, ніж витрати на штатного фахівця. (Зарплата, відпускні, рекрутинг і навчання бухгалтера і юриста, збір, зберігання, пересилання документів і втрата таких документів через ймовірний безлад в паперах). Це Ваш повний спокій за ведення бухгалтерської звітності та документообігу.

Чому Вам варто звернутися в Бумажкін? Наші основні функції:

       забезпечення бухгалтерського обслуговування і необхідний податковий контроль;

       надання підтримки – нагадування про важливі дати подачі звітів і сплати податків – навіть якщо Ви припинили користуватися нашим сервісом;

       допомага правильному виброру групи і КВЕДу;

       вирішення питання заборгованості;

       спілкування з податковою і банком.

Податковий борг – досить поширене явище серед фізичних осіб-підприємців. Подбайте про свою справу – стежте за своїми податками і користуйтеся послугами професійних бухгалтерів. Краще попередити неприємну ситуацію, звернувшись до фахівців, ніж потім вирішувати питання заборгованості і штрафів.

КРАЩИЙ БУХГАЛТЕРСЬКИЙ СУПРОВІД

Досвідчені і компетентні бухгалтери готові до роботи

Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу!
Новини, статті  та поради від сервіса “Бумажкін”
0 0 голоса
Рейтинг статті
Подписаться на новые комментарии
Уведомить о
guest
1 Коментар
Старые
Новые Наиболее популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Марина Светличная
3 лет назад

Спасибо! Часто заглядываю на ваш сайт. Как с компьютера, так и с мобильного.. Информация всегда по делу и правдива!!!

Як перевірити свій податковий борг у інтернеті?

Несплата боргів перед державою може призвести до несподіваних проблем, коли найменше цього очікуєш. Щоб заощадити час і нерви, не сидіти в чергах і не бачити безліч злих людей, стурбованих своїми проблемами, можна дізнатися, чи є у вас податковий борг через … Читати більше

7 безкоштовних варіантів перевірити свого контрагента

Коли будуєш бізнес, існує безліч ризиків, тому перевіряти свого контрагента — нормальна практика. Адже можна дорого заплатити за співпрацю з фірмою-одноденкою чи фірмою, у якої є проблеми із законом. На що звертати увагу, де перевірити контрагента, та які дані потрібно … Читати більше