Перед кожним підприємцем стоїть питання вибору КВЕД під час реєстрації. Сервіс «Бумажкін» розповість, що означає ця абревіатура і чому важливо правильно вибрати КВЕД під час реєстрації ФОП.

Що таке КВЕД?

Як зазначено у Наказі Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики «Про затвердження та скасування національних класифікаторів» № 457 від 11.10.2010 р, КВЕД є класифікатор видів економічної діяльності. Його основним завданням є виявлення та «кодування» основних та побічних видів економічної діяльності юридичних осіб, окремих галузей юридичних осіб та індивідуальних підприємців.

Реєстрація ФОП

ФОП для ІТ реєструється заявою, затвердженою наказом на сайті Мін’юсту від 19.05.2020 р. № 1716/5. У цій Заяві рекомендується уважно ознайомитися з місцезнаходженням ФОП. Вказуватися має податкова адреса, якою, згідно з п. 45.1 ПКУ є реєстраційна адреса фізособи. У ЄДР значитиметься саме вказана ФОП інформація. Якщо в майбутньому місце реєстрації буде змінюватися, необхідно буде подавати заяву про зміну інформації про місце реєстрації. Державні органи дуже уважно перевіряють актуальне місце реєстрації ФОП та його фактичне місце проживання. Першочергово слід зазначити основний вид діяльності. Квед для програміста часто має код 62.01. Також заява за «формою 1» дозволяє зареєстрованому індивідуальному підприємцю заявити про своє бажання стати єдиним платником податків. Для цього вам слід заповнити сторінку 4, де вказати обрану податкову ставку, а також місце провадження та обраний вид діяльності, дату початку роботи та іншу необхідну інформацію, зазначену у статті 298.3 ПКУ. Зверніться до бухгалтерського сервісу «Бумажкін». Ми допоможемо вам зареєструвати ФОП за 3 дні у режимі онлайн під ключ.

Яку групу вибрати?

Спрощений податковий режим (єдиний податок) поділяється на три групи. Розглянемо перехідні умови та обмеження, що застосовуються до єдиного набору податків:

1 група: включає самозайнятих підприємців, які не використовують найману працю та здійснюють господарську діяльність виключно з роздрібної реалізації товарів та/або надання побутових послуг населенню на торгових майданчиках. Дохід таких не повинен перевищувати 300 000 грн. у календарний рік (п. 1 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

2 група: відповідає вимогам п. 2 п. 291.4 ст. 291 ЦКУ. Здійснення господарської діяльності, надання послуг платнику єдиного податку та (або) населенню, у тому числі побутове обслуговування, виробництво та (або) реалізація товарів, діяльність у сфері громадського харчування. Допускається використання робочої сили найманих працівників у кількості трохи більше 10 людей. З 1 січня 2021 року ліміт річного доходу збільшено до 2,5 млн. грн. Є важливий нюанс: ФОП 2 групи єдиного податку не дозволяється надавати послуги іншим ФОП, юрособам, які не перебувають на спрощеній системі оподаткування, а також іноземним агентствам/замовникам. На продаж товару це не впливає.

3 група: до останньої належать ФОП, діяльність яких протягом календарного року не приносить понад 5 млн гривень. Наймання працівників для цієї групи не обмежене (п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ). Важливим пунктом є те, що переходити з групи на групу дозволено лише з нового кварталу, заява подається щонайбільше за 15 днів до її початку.

Вибір КВЕД для IT-підприємців

Тема вибору КВЕД дуже актуальна в інтернеті. Айті-фахівці продовжують помилятися при його виборі, адже варіативність дуже велика. Однак для програмістів є певні категорії, в яких їм слід вибирати КВЕД. Чому вибрати правильний класифікатор так важливо? Тому що ІП, який одержав незареєстрований дохід, буде позбавлений єдиного податку, що спричинить сплату пені у розмірі 15% від незареєстрованого доходу. Залишаючись у загальній системі оподаткування, підприємець платитиме 18% ПДФО, 1,5% військового податку та 22% ЄСВ від чистого доходу. Крім того, всі індивідуальні підприємці з КВЕД 78.30, 78.20 та 78.10, навіть якщо вони не провадять діяльність за даними КВЕД, повинні подавати річний звіт до Центру зайнятості за формою 1-PA.

Основні КВЕДИ для іт послуг доступні для наступних 3 категорій айтішників:

 1.  Розробник, QA.
 2. Sales Manager.
 3. HR.
КодНазва виду діяльності з КВЕД із кодом
58.21Видання комп’ютерних ігор
58.29Видання іншого програмного забезпечення
62.01Комп’ютерне програмування + розробки
62.02Консультування з питань інформатизації
62.03Діяльність з управління комп’ютерним обладнанням
62.09Інша діяльність у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем
63.11Обробка даних, розміщення інформації на веб-сайтах та пов’язана з ними діяльність+хостинг
63.12Веб-портали
63.99Надання інших інформаційних послуг
70.21Діяльність у сфері зв’язків із громадськістю
70.22Консультування з питань комерційної діяльності та управління
73.11Рекламні агенції
73.12Посередництво у розміщенні реклами у засобах масової інформації
78.30Інша діяльність із забезпечення трудовими ресурсами
74.90Інша професійна, наукова та технічна діяльність

Зверніться за послугою в «Бумажкін», бухгалтери якого допоможуть вам правильно підібрати класифікатор видів економічної діяльності, розібрати всі питання з оподаткуванням та веденням обліку.

Як змінити або додати новий КВЕД

Якщо вам потрібно змінити або додати новий КВЕД, спочатку подайте держреєстратору заяву про державну реєстрацію ФОП (Форма 1).

У заяві потрібно:

 • Заповнити всю необхідну інформацію про ПП.
 • Вибрати пункт «Державна реєстрація зміни відомостей про ФОП».
 • У розділі «Відомості про зміни» наведено пункт «Зміна видів економічної діяльності».
 • Перерахувати КВЕД, включаючи нові, або виключаючи ті, які потрібно прибрати, першим вказуючи ваш основний вид діяльності.

Після внесення необхідних змін до державного реєстру необхідно подати до податкової за місцем реєстрації ФОП особисто, або ж поштою заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з відповідними змінами. Для внесення змін потрібно спочатку поставити позначку у пункті «Внесення змін», а також вибрати коди КВЕД у пункті вісім.

ФОП першої та другої категорії повинні подати заяву до контролюючого органу до 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Підприємці третьої категорії з податковою декларацією за минулий період подають відповідно до вимог п.298.5 та п.298.6 ст.298 ПКУ. Придбайте послугу оформлення вашого ФОП у нашому сервісі та будьте впевнені в якісному та коректному заповненні всієї документації та її подальшому супроводі.

Яке місце провадження діяльності

Необхідно вказати конкретну адресу провадження діяльності:

 • код КОАТУУ;
 • область;
 • район;
 • населений пункт;
 • вулиця, номер будинку/офісу/квартири;
 •  індекс.

Однак у деяких випадках податківці просять заповнювати це іншим чином. Система подачі буде наступною:

 • Якщо місць провадження діяльності більше одного – вказувати усі діючі адреси.
 •  Якщо здійснюється оренда нерухомого майна, у податковій бажають бачити адресу кожного майна, зданого в оренду (107.01.01 БЗ).
 • Якщо ж місце провадження діяльності не має конкретної адреси, рекомендується вказувати у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України» (див. 107.01.01 БЗ). При цьому інші графи поля 6 не потрібно заповнювати.

Бухгалтерський супровід ФОП

Бухгалтерський сервіс «Бумажкін» знає, як правильно оформити ФОП для it, створити ФОП будь-якої категорії та пропонує вам індивідуальні пакети:

IT-ПІДПРИЄМЕЦЬ – бухгалтерські послуги для підприємця, який співпрацює з однією компанією.

ПІДПРИЄМЕЦЬ – бухгалтерські послуги для бізнесу, що динамічно розвивається.

КОМПАНІЯ – бухгалтерські послуги та кадровий облік для середнього бізнесу.

Замовивши у нас послугу, ви зможете не турбуватися про вирішення поточних питань з банком та податковою, розрахунок податків та відправної документації. Наші фахівці мають великий досвід у сфері обслуговування підприємців та з радістю візьмуться за супровід вашого бізнесу.

Втомилися від рутини? Віддайте бухгалтерію нам!

Заповніть форму, менеджер передзвонить:

Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу!
Новини, статті  та поради від сервіса «Бумажкін»
0 0 голоса
Рейтинг статті
Подписаться на новые комментарии
Уведомить о
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии