Податкова звітність для ТОВ
Повне бухгалтерське обслуговування вашого бізнесу
від 850 грн/міс
Позбавимо від «паперової» рутини
За 14 днів переведемо вашу бухгалтерію на аутсорсинг
🏠 Головна - Податкова звітність для ТОВ
Повне бухгалтерське обслуговування вашого бізнесу
від 850 грн/міс
Позбавимо від «паперової» рутини
За 14 днів переведемо вашу бухгалтерію на аутсорсинг
Податкова звітність ТОВ включає декілька видів звітності: податкова, страхова, бухгалтерська та статистична. Також є нульова звітність ТОВ, яка залежить від балансу підприємства. Податкова звітність відрізняється від бухгалтерської низкою причин. Бухгалтерський сервіс «Бумажкін» розповість вам про особливості та відмінності цих видів податку.
Різниця бухгалтерської та податкової звітності
Чим визначається склад податкової звітності? Він залежить від двох важливих факторів:
Податкова система має такі режими: ССО, ЄСП чи ЗСО – ТОВ здають різні види документів.
У певних випадках слід надіслати до податкової додаткові звіти та сплатити додатковий податок. Наприклад: земельний, транспортний.
Ті компанії, які перебувають у загальній системі оподаткування (ЗСО), повинні звітувати з ПДВ, податку на прибуток і, якщо є нерухомість, з податку на майно організації.
Створюючи юр. особу, можна не вказувати варіант оподаткування. У такому разі системною автоматично буде визначено загальну систему оподаткування. До неї входить здавання звітів з податку на прибуток та ПДВ. Податок з ПДВ необхідно здавати щоквартально до 25 числа. До 28 щомісячно потрібно подавати декларацію з податку на прибуток. Також щороку потрібно надсилати загальний звіт з податку на прибуток до 28 березня наступного року. Всі папери можна відправити до місцевого відділення податкової служби через сайт або особисто.
Не варто забувати і про те, що, окрім здачі звітів з податків, юридичним особам необхідно вчасно подати і бухгалтерську звітність. Замовивши послугу у бухгалтерського сервісу «Бумажкін», вам зостанеться виділити час лише на свою улюблену справу, адже команда професіоналів зробить усю паперову роботу за вас швидко та якісно.
Абревіатура ССО означає спрощену систему оподаткування. Вона допомагає полегшити навантаження з податків для малої та середньої категорії бізнесу. Її можуть використовувати тільки ті ТОВ, які не мають філій. ССО має 2 режими: ССО-6% (доходи) та ССО-15% (доходи-витрати). Вибирати слід залежно від того, що вигідніше. Ось перелік документів, необхідних для цієї системи:
Якщо ТОВ на ССО має нульову звітність, тоді треба здати: за рік – декларацію ССО, середньооблікову чисельність та бух баланс. Щоквартально 4-ФСС. За необхідності перейти на ССО, достатньо подати заяву до податкової, додавши необхідні документи, що підтверджують валідність умов, необхідних переходу на спрощену систему. Підприємству, яке не сплачує податок на додану вартість, але вирішило продати щось покупцеві з ПДВ, доведеться подати декларацію з ПДВ. ССО має більш простий порядок подачі, однак має безліч відмінностей і винятків. Замовте послуги зі звітів у сервісу «Бумажкін» та будьте впевнені в точному та своєчасному поданні всіх звітностей.
За несвоєчасне подання більшої частини декларацій – штраф 340 грн за кожну таку помилку платника податків (п. 120.1 ПКУ). За повторного порушення сума штрафу буде зростати до 1020 грн. Якщо ж форму 1ДФ (утриманий ПДФО та військовий збір) було подано не вчасно, штрафи значно більші – 1020 грн та 2040 грн повторно (п. 119.1 ПКУ). Ці штрафи застосовуються й у разі, коли податкову декларацію подано не в повному обсязі або з недостовірними даними. Платник податків може самостійно виявити та виправити порушення. У цій ситуації не потрібно сплачувати суму певного грошового зобов’язання, однак штраф буде виписано (п. 126.1 ПКУ):
Термін розраховується з останнього дня сплати податку.
Найнебезпечніше – виявлення порушень за результатами перевірки. У даній ситуації платник податків має сплатити штраф (п. 123.1 ПКУ):
Накладення штрафу у розмірі 50% ставки єдиного податку (п. 122.1 ПКУ) буде застосовано до фіз. особи при несплаті або повній сплаті штрафів. У статті 129 ПК зазначено, що за прострочення сплати штрафу працівниками податкової нараховуватиметься пеня у розмірі:
Щоб уникнути таких штрафів рекомендуємо звернутися за послугами податкової звітності для ТОВ до «Бумажкіна», який легко впорається з будь-якою звітністю у зазначений термін.
Електронний кабінет платника податків розроблено податковою службою. Він не дуже зручний, на відміну від комерційних сервісів, проте безкоштовний. Розроблений ПСУ продукт дозволяє подати декларації лише у цей орган.
Можливості Електронного кабінету:
Навіть у випадках, коли компанія не повинна звітувати в податкову онлайн, спосіб здачі звітів через електронний документообіг все одно вважається набагато зручнішим за паперовий варіант. Головною перевагою ЄДО називають економію часу, безпеку даних, можливість контролювати все під рукою. Сервіс «Бумажкін» має власний Електронний документообіг із низкою переваг. Наприклад:
Наш сервіс пропонує повне бухгалтерське обслуговування вашого бізнесу від 850 грн/міс.
У послуги входить податкове та бухгалтерське консультування, облік доходів та витрат, ведення первинних документів, звірка з контрагентами тощо.
Бухгалтерський сервіс «Бумажкін» на ринку вже давно. Ми ведемо безліч компаній та підприємців, співпрацюємо з великою кількістю брендів, успішно допомагаючи їм з усією паперовою повінню. Вибираючи нас, ви забудете про постійні згадки про звітність та її подання, залишаючи час на важливі для вас справи – розвиток вашого підприємства, решту справ передайте нашим професіоналам.