Несплата боргів перед державою може призвести до несподіваних проблем, коли найменше цього очікуєш. Щоб заощадити час і нерви, не сидіти в чергах і не бачити безліч злих людей, стурбованих своїми проблемами, можна дізнатися, чи є у вас податковий борг через інтернет. Для цього лише необхідно мати ключі електронно-цифрового підпису.

Ви не знаєте, чи є у вас борги:

  • у вас немає ЕЦП (електронно-цифрового підпису)
  • закрили ФОП.

Алгоритм дій такий:

1. Ви можете перевірити інформацію в роботі Opendatabot.
2. Зробити ЕЦП ключ у вашому онлайн-кабінеті ПриватБанк та перевірити борг у кабінеті платника податків.
3. Звернутися особисто до податкової або отримати ключ у будь-якій найближчій податковій та перевірити борг у кабінеті онлайн.

Якщо ж немає суворої необхідності їхати до податкової, ви завжди можете зробити це онлайн на сайті ДПС України. Зробіть позначку “фізична особа” або “юридична особа” у графі пошуку. Потім введіть ідентифікаційний код та ПІБ. Трохи зачекавши, ви зможете отримати необхідну інформацію про заборгованості з податків зазначеної особи.
4. Перевірити інформацію в особистому кабінеті ДФСУ. Увійти через BankID за таким алгоритмом:

Наразі вхід через BankID доступний не для всіх банків.
Зокрема, є Ощадбанк та Monobank.

Якщо у вас є ЕЦП, перегляньте покрокову відео-інструкцію, як перевірити борг онлайн через кабінет платника податків:

Найвагомішим кроком для підприємця є правильний вибір контрагента. Рекомендуємо вам заздалегідь переглянути доступну інформацію про майбутнього бізнес-партнера, щоб уникнути всіх факторів.

Перевірка заборгованості ФОП

Існує дуже зручний та оптимізований сервіс для перевірки контрагента онлайн – електронний сервіс ДПС, де ви можете дізнатися все про свого партнера. У ньому реалізована як перевірка за допомогою ІПН, так і сама заборгованість як ФОП.

Бувають випадки, за яких мати інформацію про заборгованість просто необхідно.

Наприклад:

1. Ви вирішили припинити свою підприємницьку діяльність як фізична особа-підприємець. Державний реєстратор вносить запис до держреєстру про припинення діяльності, а ви залишаєтеся на обліку у податковій як платник податку. І несете відповідальність за податковий борг, що виник під час цієї діяльності. Погашення боргу в таких випадках здійснюється за рахунок майна фізичної особи. Не найприємніший результат. Крім того, податкова захоче перевірити вас ще раз та застосувати штрафні санкції за будь-які порушення.

Чим раніше дізнаєтеся про свої порушення, тим менше будуть у вас штрафні санкції та пеня!

2. Ви законослухняний платник єдиного податку (ФОП) та впевнені, що випадково заплатили до бюджету більше, ніж потрібно. Відповідно, ви ухвалили рішення про повернення переплати на свій розрахунковий рахунок. Процедура повернення проста – потрібно просто написати відповідну заяву. Але без перевірки сплати всіх податків та відсутності боргу гроші вам не повернуть. Щоб не проходити процедуру перевірки, вам необхідно особисто переконатись у відсутності заборгованості перед бюджетом.

3. Уявіть, що Ви – ФОП на єдиному податку, наприклад, третьої групи. Вона не влаштовує, і ви вирішили змінити групу. Подали заяву. Податкова однозначно відмовить у переході на іншу групу за наявності заборгованості. І навіть не повідомить рішення. Ви пропустите термін подання нової заяви. Зрештою залишитеся на старій групі навіть не підозрюючи про це.

4. Ви ФОП на всіма улюбленому єдиному податку. Ви впевнені, що вчасно та в повному обсязі сплачуєте цей податок. І тут випадково від свого партнера дізнаєтесь, що на загальній системі оподаткування. Що сталося?! У вашого партнера виявився уважний бухгалтер, який заглянув у реєстр єдиного податку та побачив, що вас його позбавили. Ви витрачаєте тиждень на дзвінки, поїздки до податкової, і з’ясовується, що платили зовсім не туди. Сплата податків на інший розрахунковий рахунок є порушенням та вважається несплатою, а отже утворився податковий борг.

Незнання про заборгованість перед бюджетом не звільняє з обов'язку цю заборгованість погасити!

Щоб дізнатися про наявність боргу перед податковою, йдемо до електронного кабінету платника податків, який знаходиться на офіційному сайті ДФС.

Обираємо електронний кабінет платника податків.

Далі вхід до Особистого кабінету:

Вибираємо особистий ключ ЕЦП та вводимо пароль.

У меню електронного кабінету вибираємо «Порядок розрахунків із бюджетом».

Ми бачимо перелік усіх податків, які потрібно сплатити. Крім того, можна переглянути всі розрахункові рахунки, на які сплачуються ці податки. При цьому не потрібно довго ритися в інтернеті та в шалених таблицях шукати своє призначення платежу і реквізити. Все просто та зручно!

Важливо пам’ятати: зелений колір – ви нічого не повинні; червоний – є заборгованість.

У розробці – функція сплати податків відразу через інтернет при консультації з ДФС. Її обіцяли незабаром запустити.

Заходимо у будь-який із податків і потрапляємо до інтегрованої картки платника податків. Там видно нарахування відповідно до ваших звітів, сплату податків за датами та номерами платіжок, а також сальдо розрахунків на кінець періоду.

Сальдо – це решта. Якщо цифра з позитивним знаком, значить, ви котик і нікому нічого не винні. Негативний знак говорить про вашу заборгованість.

Що робити за наявності заборгованості, переплати, як отримати ключ ЕЦП, а також користуватися іншими функціями кабінету, ми розповімо наступного разу.

Існує багато нюансів для отримання достовірної інформації про заборгованість. Її надасть податкова лише після безпосереднього спілкування з нею. Головне знати: що, коли й у кого питати. Бухгалтерський сервіс «Бумажкін» зможе допомогти вам з цим питанням і надати професійну допомогу з усіх проблем, що виникають. Замовивши послугу у «Бумажкіна», ви гарантовано швидко вирішите всі проблеми, що виникають у сфері оподаткування.

Почніть використовувати чат-бот @bumazhkin_bot в Telegram і напишіть нам про ваш досвід та нові сценарії роботи.

Нагадуємо, що ви також можете звертатися до нас через чат у FB Messenger: @bureau.bumazhkin.

ПОВНИЙ БУХГАЛТЕРСЬКИЙ СУПРОВІД

Краще один раз делегувати, ніж 100 разів переробити

Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу!
Новини, статті  та поради від сервіса «Бумажкін»
0 0 голоса
Рейтинг статті
Подписаться на новые комментарии
Уведомить о
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Особливості бухгалтерського обліку та оподаткування IT-компанії в Україні

Діяльність у сфері інформаційних технологій – прибутковий та актуальний бізнес. І, якщо відкрити власну IT-компанію в Україні не складно, то ведення бізнесу викликає труднощі та низку непростих питань. Як правильно структурувати IT-бізнес? Які питання під час створення IT-компанії необхідно врахувати? … Читати більше

Как работает процессинг платежных карт?

Каждодневно платежными картами по всему миру расплачиваются за подарки, еду в кафе и ресторанах, билеты на самолеты и поезда, за услуги стоматолога и юриста, занятия йогой и билеты на мероприятия. Покупки совершаются как онлайн, так и офлайн. Две секунды — … Читати більше